Jste zde: Titulní stránka Odkazy

Národní ústav lidové kultury

NÚLK je státní příspěvkovou organizací, mezi jejíž úkoly patří například provádění výzkumu kulturního dědictví v oboru tradiční a lidové kultury, zpracovávání, zveřejňování a uchovávání získaných dokladů, organizování folklorních a vzdělávacích akcí či poskytování poradenských a informačních služeb pro všechny druhy folklorních aktivit v České republice.

 

Muzeum luhačovického Zálesí

Součástí Muzea jihovýchodní Moravy je také Muzeum luhačovického Zálesí v Luhačovicích. Část stálé expozice je věnována právě této národopisné oblasti.

 

Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Součástí skanzenu ve Strážnici je také soubor staveb z luhačovického Zálesí, který je společně s dalšími areály zpřístupněn od roku 1981. V průběhu celého roku je zde pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program.

 

 

Luhačovicko.info

Nezávislý informační portál zaměřující se na aktuální dění na Luhačovicku.

 

FolklorWeb.cz

Portál FolklorWeb.cz nabízí přehled o aktuálním dění v oblasti lidové kultury na Moravě, charakteristiky jednotlivých etnografických regionů a mnoho dalších zajímavých informací a  článků zabývajících se folklorem.

 

Luhačovské Zálesí

Obecně prospěšná společnost Luhačovské Zálesí, jejímž zakladatelem je mikroregion Luhačovské Zálesí, se zabývá prezentací kraje, péčí o jeho přírodní a kulturní dědictví, vzděláváním a dalšími aktivitami podporujícími rozvoj regionu.

V tomto roce nás podpořili:

Všem sponzorům moc děkujeme.

Aerohosting.cz

 

Aerohosting

Městys Pozlovice

 

Pozlovice

Obec Provodov

 

Provodov

Město Luhačovice

 

Luhačovice

Vingo.cz

 

Vingo

Nadace Synot

 

Synot

Matex

 

Matex

Teiko

 

Teiko