Jste zde: Titulní stránka

Články

Ohlédnutí za rokem 2020

Pokud bychom chtěli zhodnotit uplynulý rok 2020, nebylo by bohužel toho tolik k hodnocení oproti jiným letům. Kvůli vládním opatřením jsme na jaře museli zrušit naše tradiční obchůzky, a když už bylo v červnu povoleno scházet se, byli jsme donuceni přeložit náš folklorní festival Hore Provodovem na další rok (soubory, které měli přijet, neměli jak s dětmi na náš festival nacvičovat). Proto ti z vás, kteří se na náš festival těšili, vězte, že příští rok si jej společně užijeme o to víc, protože se na něj těšíme už tak dlouhou dobu.

Musíme se ale podívat na tok 2020 i pozitivně. V lednu se nám náramně vydařil 8. folklorní ples. Ti z vás co se v průběhu večera stavili na kratší či delší chvilku, vám to potvrdí. Ve velmi skromném provedení se uskutečnilo Otevírání pramenů v Luhačovicích, kterého se mohlo v souladu s omezeními, účastnit i několik našich krojovaných zástupců. Mezinárodní folklorní festival Strážnice, kde měli naši tanečníci v červnu vystupovat, byl přesunut na příští rok, takže v hlavním programu nás uvidíte i s živým televizním přenosem v červnu 2021. V polovině září se nám vydařil Mezinárodní festival dětských folklorních souborů Písní a tancem, v rámci jehož programu vystupovaly děti z Leluje v pátečním programu v Pozlovicích a v sobotu při hlavním galakoncertě na lázeňském náměstí v Luhačovicích. Vystoupení se dětem velmi podařilo a kromě pásma Dětské žně, reprezentovala naše členka Leluju při moderaci hlavního komponovaného galakoncertu. Členové Leluje už několik let zajišťují organizaci festivalu a za to jim patří velký dík, bez nich by festival v Luhačovicích neprobíhal tak hladce. Jsou totiž za ta léta sehraným a skoro profesionálním týmem. Již po několikáté byli ozdobou hlavní poutě na Provodově i krojovaní z Leluje.

Co nám přinese zbytek roku 2020, můžeme jen hádat, ale vzhledem k zákazu volnočasových aktivit se nemůžeme scházet ani my, abychom pro vás připravili tradiční Podzimní vystoupení a Adventní koncert, kde vám vždy prezentujeme výsledky práce všech složek Leluje – Malé Leluje, Velké Leluje, muzičky a ženského sboru.

O to více se po této dlouhé neplánované pauze budeme těšit na nácviky, dřinu a pot, abychom ze sebe dostali to nejlepší a zase vyrazili do světa prezentovat náš region luhačovské Zálesí zejména pak obec Provodov. A jestli máte chuť a ještě jste nenašli odvahu, tak to bude ideální příležitost se přidat nebo si to jen nezávazně zkusit.

V závěru našeho příspěvku Vás zveme na folklorní ples. V roce 2021 by se měl uskutečnit již 9. ročník. Tedy zatím spíše doufáme. Ale netroufáme si nic dopředu plánovat. O přesném termínu Vás budeme informovat na našich stránkách případně prostřednictvím plakátu. Slibujeme, že pokud to situace dovolí, ples uspořádáme, protože se již za ta léta stal na Provodově tradicí a my se s Vámi Provodovjany vždy rádi potkáme.

Úplným závěrem chceme poděkovat za přízeň a podporu našemu souboru, kterou nám věnujete. Opravdu velice se těšíme, že se potkáme osobně se všemi členy a zase budeme dychtivě nacvičovat pásma a tančit naše krásné záleské tance a zpívat úžasné záleské písně nejen k naší, ale i k Vaší radosti.

Za vedení souboru, Eva a Přemysl Janíkovi.

V tomto roce nás podpořili:

Všem sponzorům moc děkujeme.

Aerohosting.cz

 

Aerohosting

Městys Pozlovice

 

Pozlovice

Obec Provodov

 

Provodov

Město Luhačovice

 

Luhačovice

Vingo.cz

 

Vingo

Nadace Synot

 

Synot

Matex

 

Matex

Teiko

 

Teiko